Bandit Trio

Salvation Pass’in ikinci karşılaşmasında ise Berg, Zane ve Narella adlı 3 farklı bossla bir tane esir kampında savaşacağız.

Diğerlerinden farklı olarak hem mekaniksel hem de fiziksel olarak çok daha kolay olan Bandit Trio’da üzerinde durmamız gereken birkaç farklı mekanik vardır ve bunlardan bazılarını gerçekleştirmezsek direkt squad-wipe yiyebilirsiniz.

Cage

Kampın ortasında bulunan bu kafesi karşılaşma boyunca korumamız lazım, eğer bunu başaramazsak squad-wipe yeriz. Burada dikkat etmemiz gereken şeyler ise, bandit’lerin aggro’sunun kafes üzerinde olmaması, karşılaşacağımız boss’ların AoE saldırılarının kafesi hedeflememesi ve son olarak en önemlisi olan Bandit Saboteur’lerin kafese saldırmasını engellemek. Bandit Saboteur’lerde yapmamız gereken şey ise genelde BS olmak üzere bir kişiyi görevlendirip, Bandit Saboteur’ün CC barı açıldığında onu CC’leyip kesmektir. Bandit Saboteur’leri Nuhoch Stealth Detection Mastery’si olmadan göremezsiniz. Ayrıca üzerinize gelen Sapper Bomb’ları, kafesin yanında patlatmamaya özen gösterin.

Çevresel Silahlar/Faktörler

Kampın etrafında, karşılaşma boyunca size yardım edebilecek bazı çevresel faktörler mevcuttur. Bunlar üç çeşit olup, üç ayrı boss savaşı sırasında bize yardımcı olurlar.

Berg, Beehive’lara karşı hassastır.

Zane, Warg’lara karşı hassastır.

Narella ise Oil Keg’lere karşı hassastır.

Mortarlar

Yaklaşık 5:30, 4:30, 3:30 ve 2:30’da spawn’lanan, CC barları çıktığında CC’lenmezlerse mortar kurup kampı bombalayan banditlerden oluşan bir mekaniktir. Bunun için CC’si fazla olan bir arkadaşımıza mortar görevini verebiliriz. Yapılması gereken şey ise, “The enemy is preparing mortar strikes.” Yazısı ekranda belirince, fırlatma platformuna bir bomba alıp gitmesi ve kendini mortar kuracak olan bandit(lere) fırlatmasıdır. Kampın dışında mortar kuracak bandit veya banditlerin yanına gittiğinde ise, CC barlarının belirmesini bekleyip onları mortar kurmadan önce CC’lemelidir.

Karşılaşmanın en başında iki farklı sub-group yukarı ve aşağı olmak üzere ayrılırlar. Aşağı giden grubun, aşağıdaki 6-7 bandit’i hızlı bir şekilde kestikten sonra kampa giriş kapısının hemen köşesine, Bandit Sniper’lar tarafından vurulamayacak bir şekilde stack’lenmeleri lazımdır. Yukarıda kalan grubun olayı ise biraz daha farklı, ilk önce hemen önünüzdeki köprüde çıkacak olan 3 Bandit Sniper’ı hızlı bir şekilde kesip, Beehive’ları düşürüp, köprüden sonraki platformda bulunan iki Oil Keg’i alıp bir sonraki köprüdeki Bandit Sniper’ları kesmelilerdir. Köprülerdeki Bandit Sniper’ları kestikten sonra ise aşağıdaki grubun yanına glide’layabilirler. Oil Keg’i alan iki kişi ise bunları kesinlikle fırlatmadan ellerinde tutmalılardır. İki grupta kapının köşesinde stack’lenip, gelen Bandit Sniper’ları da kestikten sonra Oil Kegleri hemen sağ taraflarında kalan, merdivenle çıktıkları platformun uzak köşesine bırakabilirler, bu sırada biri de çıktıkları yerdeki merdivenden daha da yukarı çıkıp en üstteki diğer iki Oil Keg’i de alıp diğerlerinin yanına bırakmalıdır. Bu sırada kapının orda duran takım üyeleri de arkalarına dağılmış olan 3-4 tane Beehive’ı alıp kapıya yakın bir yere bırakabilirler. Zaten bu sırada da ilk boss’umuz olan Berg kapının önünde belirmiş olacak.

Berg ortaya çıktığında, bir tane support sınıfının Beehive’ları Berg’e atması yeterlidir. Bu sırada kapının önünde stack’li durmaya dikkat edin çünkü Berg, kafese yaklaşırsa AoE saldırıları kafese denk gelebilir ve kafesin kesilmesine neden olabilir.

Berg’i kestikten sonra 4:55’e kadar tekrardan dağılıp ortaya çıkan bandit’leri kesmeye devam ediyoruz fakat tam 4:55’te güney kapısında herkesin bulunması gerekiyor çünkü Zane’in skillerinden biri, en uzaktaki oyuncunun yanına ışınlanmasıdır. Bu durumda mortara gidecek ve Warg’ları serbest bırakacak oyuncuların bu skill’e dikkat etmeleri gerekiyor.

Zane’i de kestikten sonra tekrardan dağılıp ortaya çıkan bandit’leri kesiyoruz ve 2:50 civarında kuzey kapısında Narella’yı kesmek için toplanıyoruz. Burda bir oyuncunun yukarı çıkıp, karşılaşma başında bıraktığımız Oil Keg’leri Narella’nın üzerine atması gerekiyor. Onun dışında da ateş tornadolarına ve yerdeki alev alanlarına dikkat edersek belki biraz da stability yardımıyla Bandit Trio karşılaşmasının da üstesinden gelip Salvation Pass’in de sonlarına doğru yaklaşıyoruz.

Konuya benzer diğer yazılar...