World Restructuring (Alliance) Sistemi Nedir ?

WvW Odaklı guildler – oyuncu yapımı guild toplulukları (Alliance deniyor) ve aktif WvW oyuncularının arasında dinamik eşleştirmeler(match-up) oluşturarak daha dengeli bir wvw deneyimi oluşturmayı planlayan bir sistem.

Eşleştirme kriterleri arasında aktif WvW oynama süreleri, aktif oyun saatleri, yetenek seviyeleri, konuşulan dil falan var.

Sistem basit olarak (ilk tanımlanan haliyle) şöyle çalışıyor: Şu anki server sistemi kaldırılıyor, yeni hesaplar yalnızca Avrupa ve Amerika bölgeleri arasında seçim yapıyor. WvW’ye sezon sistemi getiriliyor. Sezonlar (ilk planlanan haliyle) 8 hafta sürüyor. Sistem sezon başlarında yeni geçici dünyalar oluşturup yakın seviye – aktiflikte oyuncuları bu dünyalara yerleştiriyor. Daha önceden wvw oynamış oyuncuların istatistikleri kullanılıyor, yeni oyuncular için de var olan guild – arkadaş listesinde daha çok ortak olan sunucu seçiliyor.

Guildler eğer wvw guildi olmak istiyorsa bunu seçmesi gerekiyor. Oyuncular da üyesi oldukları wvw guildlerinden birini aktif wvw guildi olarak seçiyor. Sezon başında dünyaların yeniden yapılandırılması (world restructuring) olduğunda aktif sunucular kapanıyor – yenileri oluşturuluyor ve sistem oyuncuları özelliklerine göre tekrar yerleştiriyor, eğer oyuncular bir wvw guildi seçtiyse, seçmiş olduğu guilddeki diğer oyuncular ile aynı sunucuya yerleşiyor.

Bunlar harici, bir de guildlerin birleşip oluşturdukları alliance’lar var, toplamda 500-1000 kişi gibi bir sınır ve sınırlı sayıda guildle oluşturulması planlanan bu guild toplulukları da sezon başlarında ortak bir sunucuda başlıyor. Yine de bazı oyuncular sezonlar içinde takım değiştirmek isteyebileceği için, belli kısıtlamalar ile transfer sisteminin devam etmesi düşünülüyor.

Muhammed Emin

Bir zamanlar bilgisayar oyunu düşkünü fakat şuanda kitap, film ve masaüstü oyunlarına yoğunlaşmış, spor yapmayı ve hayal kurmayı seven bir insanım.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir